Zwiedzanie Wieliczki – trasa turystyczna Kopali Soli

Wieliczka słynie na całą Polskę, ale także i świat ze swojej wspaniałej kopalni soli. Przed rozpoczęciem zwiedzania należy zapoznać się z tym co nas czeka. Rodzaj zwiedzania zależy od tego czy należymy do grupy zorganizowanej czy zwiedzamy na własną rękę. Jednak w obu przypadkach zobaczymy dokładnie to samo. Trasa turystyczna Kopalni soli Wieliczka obejmuje ponad dwadzieścia komór, podziemne jeziora, a także unikalne solne rzeźby. Cała trasa ma trzy kilometry i wymaga zejścia pod ziemię. Doprowadzają tam schody, których jest aż osiemset. Wycieczka rozpoczyna się w szybie Daniłowicza. Profesjonalny przewodnik, który oprowadza grupę opowiada o historii oraz dziejach kopalni. W połowie trasy czeka na turystów prawdziwa niespodzianka w postaci kaplicy dedykowanej księżnej Kindze, z którą wiąże się legenda dotycząca kopalni. Nad jednym z solankowych jezior można usłyszeć utwory Chopina, które dopełniają atmosferę.

Na koniec można zwiedzić Muzeum Żup Krakowskich. Trasa Kopalni soli Wieliczka  jest niezwykła pod każdym względem. Bardzo ważne jest założenie wygodnych butów, ale także ciepłej odzieży ze względu na dość niską temperaturę pod ziemią. Warto wiedzieć, że trasa turystyczna nie jest jedyną atrakcją kopalni. Otóż bardzo ciekawym rozwiązaniem jest opcja jaką jest kopalnia soli Wieliczka trasa górnicza. Jest to bardziej aktywna forma spędzenia czasu. Oprócz zwiedzenia pewnych komór i miejsc pod ziemią można poznać górnictwo od środka. Wykwalifikowany pracownik wyposaży Państwa we właściwy sprzęt taki jak kaski, lampa czy roboczy strój górniczy. Następnie oprowadzi po pewnych miejscach, a później nauczy i zleci wykonać dane zadania. Może to być badanie stężenia metanu lub transportowanie i wydobywanie soli. Jest to całkiem ciekawa forma zwiedzania i spędzenia wolnego czasu.

Co warto zobaczyć w Wieliczce?

Wielu turystów zadaje sobie pytanie: Wieliczka co warto zobaczyć? Otóż przede wszystkim należy zwrócić uwagę na komory solankowe oraz kaplicę św. Kingi. Niesamowite rzeźby sprawiają niesamowite wrażenie, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Wiecie już zatem Państwo co zwiedzić jednak zastanawiać Was może także ile trwa zwiedzanie?. Jeżeli interesuje Was pełne zwiedzanie włącznie z zobaczeniem Muzeum Żup Krakowskich powinniście poświęcić na całość około trzech godzin. Całe zwiedzanie jest naprawdę niesamowite nie tylko ze względu na wygląd i wrażenia jakie wyniesiecie. Także świadomość ile metrów głębokości ma kopalnia soli w Wieliczce sprawia, że poczujecie się niesamowicie.