Co warto zobaczyć w Zakopanym

Przed zdecydowaniem się na miejsce wypoczynku często zastanawiacie się z pewnością jakie czekają na Was atrakcje. Miasto to samo w sobie jest fascynujące. Przechadzając się jego uliczkami w tle widzimy górskie szczyty. Dodatkowo na miejscu istnieje wiele knajp, restauracji, w których można zjeść smaczny posiłek.

Zakopane gdzie dobrze zjeść?

Tak naprawdę na całych Krupówkach i poza nimi zlokalizowane są przeróżne gospody i typowo górskie restauracje, w których zjeść można pyszne oscypki czy ziemniaki z bryndzą. Z pewnością warto wybrać się na górskie szlaki co nie jest trudne, gdyż bardzo dużo busów kursuje między największymi atrakcjami. Rodziny wybierające się z dziećmi mogą jednak spokojnie pozostać w mieście. Jednak jeśli chcą wyruszyć na spotkanie z przyrodą zastanawiają się na pewno, gdzie maluchy sobie poradzą.

Co warto zobaczyć z dzieckiem?

Przede wszystkim, dlatego że wiele dolin czy mniejszych gór nie ma trudnych podejść co pozwoli dzieciom swobodnie się po nich poruszać. Zarówno rodziny z dziećmi jak i młode i starsze osoby znajdą w tym miejscu coś dla siebie. Jest tu naprawdę wiele atrakcji.

Z czego słynie Zakopane?

Przede wszystkim są to znane każdemu Krupówki czyli długi deptak, przy którym zlokalizowane są stragany, na których z łatwością kupimy pamiątki.

Zakopane zimą i latem

Zarówno zimą jak i latem Zakopane umożliwia spędzenie mile czasu. To dlatego tak wiele osób odwiedza ten region bez względu na porę roku. Zimą przede wszystkim doskonałym pomysłem są górskie spacery, które umożliwią zobaczenie na własne oczy ośnieżonych szczytów. Dodatkowo można wybrać się kolejką na Kasprowy Wierch i podziwiać panoramę zimowego Zakopanego. Korzystając ze letniej sprzyjającej aury warto wybrać się nad Morskie Oko, a także różne szczyty. W zależności od swoich umiejętności wybierzmy niższe lub wyższe góry. Zgłębiając temat Zakopane i okolice atrakcje latem warto wiedzieć, że także okoliczne miasteczka stanowią bardzo ciekawe i godne odwiedzenia miejsca. Większość dolin czy szczytów jest właśnie zlokalizowana w takich miejscach.