Co warto zobaczyć we Wrocławiu

Osoby, które zdecydują się na odwiedzenie Wrocławia zadają sobie pewnie nie raz pytanie co warto zwiedzić we Wrocławiu? Przede wszystkim warto poznać historię miasta i jego dzieje. Otóż miasto to przez pewien czas należało do Czech, a później Niemiec. Stąd też można zauważyć w nim wiele różnorodnych pozostałości poniemieckich. Zwiedzanie Wrocławia jest bardzo przyjemne o każdej porze roku.

Jako stolica Dolnego Śląska ma ono bardzo wiele do zaoferowania, przede wszystkim warto zauważyć, że jest to wyjątkowe miasto dwunastu wysp i stu dwunastu mostów. Z pewnością warto, więc odwiedzić chociaż kilka wysp i przejść się kilkoma mostami. A tras spacerowych jest naprawdę wiele. Jednym ze znanych miejsc jest Ostrów Tumski, w którym mieści się godny odwiedzenia Ogród Botaniczny.

Dodatkowo do tego miejsca prowadzi most Tumski, który jest popularnym miejscem wśród zakochanych. Otóż na moście umieszczane są liczne kłódki miłości. Zgłębiając temat należy przede wszystkim wspomnieć o rynku, jest on drugim pod względem wielkości rynkiem w Polsce. Otoczony jest sześćdziesięcioma kamienicami, które urzekają swoim wyglądem. Każda strona rynku ma swoją nazwę. Strona zachodnia to strona Siedmiu Elektorów, południowa Złotego Pucharu, wschodnia Zielonej Rury i północna Targu Łakoci. Pośrodku znajduje się zabytkowy ratusz i sukiennice.

Atrakcje Wrocławia

Dodatkową atrakcję stanowi fontanna multimedialna, której oblicze można oglądać każdego dnia po zmroku. Zwiedzając Wrocław nie będziecie Państwo mieli czasu na nudę. Otóż jako Europejka Stolica Kultury miasto to oferuje bardzo wiele wydarzeń takich jak spektakle teatralne, operetki, a także przeróżne koncerty zagranicznych i krajowych gwiazd.

Wrocław co warto zobaczyć z dzieckiem?

Jak wiadomo podróżowanie z dziećmi wymaga zupełnie innych atrakcji i organizacji czasu wolnego. Obowiązkowe jest zatem obejrzenie wszystkich wrocławskich krasnali. Choć może być to ciężkie zadanie, gdyż jest ich około trzystu. Ale warto poszukać choć kilku. Rozmieszczone są one w całym mieście w uliczkach, zaułkach i przeróżnych miejscach.