Transfery i busy Kraków – Oświęcim

Zwiedzanie miast, regionów atrakcyjnych przyrodniczo, ciekawych zamków i innych miejsc historycznych, a także wiele innych należy do bardzo przyjemnych zajęć wykonywanych przez ludzi w wolnym czasie. Co raz więcej młodych ludzi wybiera się na wakacyjne, a także weekendowe wypady za granicę, ale także w obrębie naszego kraju. Takie wycieczki sprawiają, że zyskujemy wiele radości i odprężenia, a przede wszystkim stanowią one okazję do oderwania się od codzienności. Jednak są też takie miejsca, które nie dostarczają szczęścia, a wręcz wprawiają w zadumę. Ich zwiedzenie jest jednak niezwykle istotne by poszerzyć swoją wiedzę i poznać historię. Mowa tutaj o takich obiektach jak Auschwitz czy inne obozy koncentracyjne zlokalizowane w Polsce. Auschwitz stanowi jednak największy, a więc najważniejszy tego typu obiekt.

Zwiedzanie Auschwitz – dojazd z Dream Bus

Zwiedzanie obozu koncentracyjnego jest dość popularne. Nie jest to wycieczka typowo relaksacyjna, ale większość z nas odczuwa zapewne potrzebę zobaczenia na własne oczy dziejów ludzkich. Aby umożliwić wszystkim spełnienie takich potrzeb udostępniamy busy Kraków-Oświęcim. Każdy kto chce ma możliwość wyjechania na jeden dzień i spotkania się z historią. Taka wycieczka może wprawić w zadumę i zmusza do refleksji. Każdy turysta powinien być wypoczęty by mieć siłę do takiego zwiedzania, dlatego staramy się jak najlepiej spełnić wszystkie Państwa oczekiwania. Nasze busy wyposażone są w wygodne siedzenia, które umożliwią wypoczęcie przed czekającym Was spacerem po obozie. Oferowany przez nas transport do Auschwitz spełnia najwyższe standardy. Zapewniamy Państwu nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo.

Dlaczego warto?

Na co możecie liczyć korzystając z naszych usług?:

  • wygodne siedzenia
  • miejsce na nogi
  • miejsce na bagaż
  • bezpieczeństwo
  • profesjonalny kierowca
  • nowoczesna flota

Nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale także turyści odwiedzający to piękne miasto mogą skorzystać z oferowanego przez nas transportu. Wystarczy, że skorzystają z opcji jaką są busy Kraków – Oświęcim. Dzięki bliskiemu położeniu miejsca docelowego podróż nie trwa bardzo długo. Można, więc z powodzeniem wybrać się na taką jednodniową, a nawet kilkugodzinną wycieczkę. Dojazd do Oświęcimia, gdzie znajduje się obóz zajmuje jedynie trochę ponad godzinę.

Masz pytania?

Masz pytania dotyczące organizacji i wynajmu busa Kraków – Oświęcim i obozu Auschwitz? Koniecznie skontaktuj się z naszym zespołem – telefonicznie lub mailowo.

Busy Dream Bus do Auschwitz-Birkenau

Obóz zagłady Auschwitz znany jest praktycznie na całym świecie. Zazwyczaj uczymy się o nim w szkołach na lekcjach historii. Ale my Polacy znamy go także z opowiadań babć, dziadków i innych wspomnień. Dziś w tym miejscu istnieje muzeum, miejsce upamiętniające jego dzieje. Wybranie się do tego miejsca poszerza wiedzę historyczną, ale także świadomość. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość grupowego zwiedzania dla szkół i innych, a także zwiedzanie indywidualne. Można także wybrać się na spacer z przewodnikiem, który dokładnie opisze wszystkie obiekty i ich historię. Indywidualne zwiedzanie na własną rękę oznacza samodzielne pokonywanie całej trasy. Co ciekawe można jednak skorzystać z przewodnika audio czyli słuchawek, przez które dowiemy się o historii i zbrodniach mających tutaj niegdyś miejsce. Jak ogólnie wiadomo obóz został utworzony przez Niemców w 1940 roku. Pierwotnym powodem jego powstania były przepełnione więzienia w Polsce. Później jednak mordowano tu masowo Żydów i innych. Był to największy tego typu obóz w Polsce. Dziś spacerując jego alejami można zobaczyć na własne oczy dowody rzeczowe należące kiedyś do więźniów, a także baraki, w których mieszkali, jedli i robili wszystkie inne rzeczy. Takie informacje wpłyną z pewnością na poszerzenie wiedzy, ale także własnej świadomości i odczuć.

Mimo niezbyt przyjemnego charakteru wycieczki do Oświęcimia zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca. To tutaj ważyły się losy wielu naszych rodaków. Tutaj miały miejsce rzeczy okropne i wstrząsające. Warto jednak poznać historie naszych przodków i innych ludzi. Warto zobaczyć wszystko na własne oczy. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i odwiedzenia osobiście Auschwitz. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i wszystkimi możliwościami.