Wiedeń co warto zobaczyć?

Dzięki swojemu bliskiemu położeniu Wiedeń stanowi idealny cel krótkich wypadów. Zarówno młodzi jak i starsi często wybierają właśnie ten kierunek na jednodniowe wycieczki. Jednak w pewnym momencie przychodzi pytanie co zwiedzić w 1 dzień? Jak wiadomo im krótszy pobyt tym bardziej napięty plan zwiedzania. Jednak wybierając się gdziekolwiek chcemy zobaczyć jak najwięcej warto, więc odpowiednio rozplanować swój czas. Jako stolica Austrii Wiedeń ma wiele do zaoferowania. Po dojechaniu na miejsce warto udać się na Stare Miasto otoczone Ringiem.

Jest to bardzo reprezentacyjny bulwar wiedeński, przy którym mieszczą się stare, ale zachowane w świetnym stanie kamienice oraz budynki takie jak teatry czy opera.

Niezwykle eleganckie i drogie budynki zachwycają swoim urokiem. Nie można także nie zobaczyć starówki, która należy do najładniejszych w Europie, a nawet na świecie. Dodatkowo trzeba udać się do katedry św. Szczepana, która jest w pewnym sensie symbolem Wiednia. Przechadzając się uliczkami starego miasta warto odwiedzić jedną z kawiarni i spróbować pysznej wiedeńskiej kawy oraz skosztować słodkości. Miłośnicy innych atrakcji mogą rozważyć wstąpienie do wesołego miasteczka czyli Prateru natomiast zapaleni historycy nie mogą sobie odpuścić wizyty w takich obiektach jak pałac Schonbrunn i Belweder.

Jak zwiedzić Wiedeń w jeden dzień?

To dosyć proste. Wystarczy zaopatrzyć się w wygodne buty, które pozwolą nogom swobodnie nieść nas do przodu. Ponadto warto rozważyć skorzystanie z komunikacji miejskiej, gdyż jest ona dość dobrze rozbudowana, więc pozwoli zwiedzić całe miasto w znacznie szybszy sposób. Doskonałym pomysłem będzie zakupienie dobowego biletu, który pozwoli poruszać się po mieście przez cały dzień bez ograniczeń. Osoby, które zastanawiają się z czego słynie Wiedeń muszą wiedzieć, że jest to wspaniała architektura, wiele zabytków, pyszna kawa i wiele innych. Wszystko to czeka na miejscu. Korzystając z naszych usług możecie przekonać się Państwo o tym na własnej skórze.