Monachium – co można zwiedzić

Bawaria stanowi bardzo ciekawy i atrakcyjny region Niemiec. Stolicą tej części kraju jest właśnie Monachium kryjące w sobie wiele cennych atrakcji. Jeśli zastanawiacie się nad tym co warto zobaczyć w Monachium warto byście zapoznali się z poniższymi propozycjami. Otóż miasto to ma bardzo wiele do zaoferowania. Łączy ono w sobie historię i dawną kulturę, a także współczesną architekturę i nowoczesność. Z pewnością wiele osób kojarzy to miasto z wielkimi fabrykami i koncernami, które mają tutaj swoje siedziby.

Jednak Monachium to także zabytki, obiekty sakralne i piękne widoki. Najbardziej charakterystycznym monachijskim obiektem zabytkowym jest Frauenkirche czyli kościół Najświętszej Maryi Panny. Kolejnym znanym obiektem sakralnym jest Peterskirche czyli kościół pod wezwaniem św. Piotra. W obrębie dawnych murów fortyfikacyjnych znajduje się wiele innych kościołów. Warto zwiedzić także rynek Starego Miasta i znajdujący się na nim ratusz oraz wiele kamienic. Niezwykle wartościowym miejscem jest zespół pałacowy pochodzący z XIV wieku. Godne uwagi są także monachijskie parki takie jak znajdujący się w centrum miasta Ogród Angielski z XVIII wieku stanowiący jedno z najstarszych tego typu miejsc na świecie. Innym parkiem jest Nymhenburg, w którym mieści się ciekawy architektonicznie pałac.

Monachium co można zobaczyć?

Istnieje naprawdę wiele możliwości i propozycji zarówno dla młodszych i starszych turystów. Będąc w tym mieście nie można zapomnieć o skosztowaniu prawdziwego niemieckiego piwa. Wybierając się na jesieni można załapać się na organizowany co roku festiwal tego trunku czyli Oktoberfest. Jest to bardzo atrakcyjne wydarzenie, na którym warto być. Ale skoro będziecie pić piwo to pojawi się także pewnie głód. Warto, więc wiedzieć co zjeść w Monachium. Z pewnością musicie Państwo spróbować różnorodnych kiełbas, pieczeni i innych mięs bardzo popularnych w Bawarii. Dopełnieniem będą potrawy mączne albo ziemniaczane, które smakują wybornie. Odpowiadając na pytanie: czy warto zwiedzić Monachium? – powiemy krótko: Tak.