Praga – co warto zobaczyć

Jeśli pierwszy raz macie Państwo okazję zwiedzić stolicę Czech zastanawia Was zapewne co warto zobaczyć w Pradze? Otóż musicie wiedzieć, że na miejscu czeka Was naprawdę wiele atrakcji. Jako dość spore miasto Praga ma do zaoferowania wiele ciekawych rzeczy. Przede wszystkim interesuje Was zapewne co zwiedzać w Pradze. Jeśli tak to nie będziecie rozczarowani. Stare kamienice, zamek i inne zabytki stanowią część historycznej strony miasta. Swoją podróż możecie rozpocząć przechadzając się znanym na całym świecie Mostem Karola, który wisi nad rzeką Wełtawą.

Wzniesiony został w XIV wieku i łączy Stare miasto z nowocześniejszą dzielnicą. Umieszczono na nim piękne barokowe rzeźby, które stanowią dużą atrakcję turystyczną. Warto także wspomnieć o samym Rynku staromiejskim, który nazywany jest najpiękniejszym w całej Europie. Jego historia sięga średniowiecza co widoczne jest w zachowanych kościołach i kamienicach. Jak więc widać nie można narzekać na nudę, gdyż atrakcje turystyczne dostarczają bardzo wiele doznań. Podróżując całymi rodzinami ludzie poszukują różnorodnych atrakcji.

Praga co warto zobaczyć z dzieckiem?

Otóż z łatwością możemy na nie odpowiedzieć. Przede wszystkim ogromną atrakcją dla dzieci będzie zegar astronomiczny znajdujący się na rynku staromiejskim. Dodatkowo koniecznie trzeba odwiedzić Hradczany i znajdujące się tam Muzeum Zabawek. Dzięki temu dzieci nie będą się nudzić, a zyskają doskonałą zabawę. Podczas każdej wycieczki nie może zabraknąć także zakupów. Warto zabrać coś ze sobą na pamiątkę, ale wiele osób pyta co warto kupić? Z pewnością można polecić czeskie piwa i słodycze. Smakują one zupełnie inaczej i są bardzo chętnie przywożone przez turystów.

Co warto zjeść będąc w Pradze?

Każda podróż czy długa czy krótka wyzwala w człowieku radość. Podczas zwiedzania można jednak zgłodnieć. Przede wszystkim warto poszukać klimatycznych czeskich knajpek zlokalizowanych w obrębie starówki. Są one godne polecenia i pozwolą poznać regionalną kuchnie. Z pewnością na liście powinny znaleźć się knedliczki lub sosy z wieprzowiną lub wołowiną. Znajdziecie Państwo mnóstwo gospód, restauracji czy barów serwujących jedzenie w wielu odsłonach.