Co zwiedzać w Wadowicach

Większość osób kojarzy Wadowice jedynie z papieżem. Jednak miasto to może zaoferować również inne atrakcje. Po pierwsze warto poznać bliżej życie Jana Pawła II. Pielgrzymi z całego świata przyjeżdżają do Wadowic właśnie po to by zobaczyć na własne oczy dom rodzinny papieża. Jest on dostępny dla każdego turysty. W środku urządzono wystawę, która ma przybliżyć dawny wygląd mieszkania. Mieszczą się w nim dwa pokoje, a w jednym ustawiono nawet meble z dawnych lat. Oprócz tego można przyjrzeć się dokumentom, rękopisom i osobistym przedmiotom należącym do papieża. Ponadto na ścianach umieszczono różnorodne fotografie przedstawiające wiele sytuacji z życia tej ważnej osobistości.

Po zobaczeniu domu papieża należy przekonać się czy kremówki papieskie są rzeczywiście tak dobre. Nie powinniście mieć Państwo problemu ze znalezieniem cukierni serwującej takie przysmaki. Po ich skosztowaniu możecie udać się na spacer po okolicy. Wybierzcie się, więc do muzeum miejskiego, w którym znajdziecie ciekawe informacje o całym regionie, a także działalności Karola Wojtyły. W miejscu tym istnieje wystawa przedstawiająca fotografie oraz pocztówki z okresu wojennego, a także wcześniejszych lat. Jednym ze znanych zabytków, które trzeba odwiedzić jest Bazylika Najświętszej Maryi Panny. Istniała ona już w XIV wieku jednak jako drewniany kościół, który spłonął. Po odnowieniu został on wyposażony w ciekawe rzeźby i obrazy, które warto zobaczyć.

Co kryją w sobie Wadowice?

Wadowice czyli miasto położone w niedalekiej odległości od Krakowa są nie tylko atrakcyjne ze względu na swoje położenie, ale także ilość ciekawych miejsc.

Gdzie zjeść w Wadowicach?

Otóż najprościej będzie znaleźć coś smacznego w obrębie rynku i Bazyliki. To właśnie tu zlokalizowane są najlepsze knajpy serwujące pyszne dania kuchni polskiej, ale także i światowej. Każdy smakosz powinien znaleźć coś dla siebie. Przede wszystkim nie można zapominać o pysznych kremówkach, które można zjeść na miejscu lub zabrać ze sobą na wynos jako słodką pamiątkę z Wadowic.