Co warto zobaczyć w Częstochowie?

Po dojechaniu do Częstochowy należy udać się na jej przyjemne zwiedzanie. Jednak nie każdy wie od czego zacząć. Otóż odpowiadając na pytanie Częstochowa co warto zobaczyć z pewnością koniecznie trzeba odwiedzić Sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej. Jest to miejsce znane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Należy do najważniejszych punktów sakralnych znajdujących się w naszym kraju. Jednak osoby, które nie są zwolennikami tego typu obiektów i atrakcji mogą zastanawiać się czy jest sens odwiedzać to miejsce. Otóż tak.

Częstochowa co robić?

Przede wszystkim warto odwiedzić stary rynek, który ukazuje pozostałości po starych murach. Są tu najstarsze zakamarki Częstochowy zawierające w sobie ogromną historię. Innym ciekawym miejscem jest Muzeum Monet i Medali poświęconych pontyfikatowi Jana Pawła II. Można w nim spędzić naprawdę wiele czasu i dowiedzieć się cennych informacji.

Jeżeli poszukują Państwo więcej atrakcji to z pewnością powinniście zwiedzić Muzeum Górnictwa Rud Żelaza. Jest ono położone w parku Staszica znajdującym się obok Jasnej Góry, dlatego łatwo do niego trafić. Kolejną opcją jest Muzeum Zapałek, które ze względu na swoją nietypowość stanowi ciekawą atrakcję. Dla dorosłych oraz dzieci. Warto odwiedzić Częstochowę także ze względu na występujące tutaj wydarzenia kulturalne. Znane każdemu są chyba obchody Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze, które mają miejsce 15 sierpnia. To właśnie wtedy tysiące pielgrzymów odwiedzają to miejsce.

Częstochowa co się dzieje?

Wydarzenia kulturalne, koncerty i różnorodne imprezy są tutaj regularnie organizowane, dlatego nie ma czasu na nudę. Wielogodzinne zwiedzanie powoduje zazwyczaj burczenie w brzuchu. Należy, więc udać się na posiłek do lokalnej restauracji. Zastanawiacie się Państwo gdzie dobrze zjeść będąc w Częstochowie? Otóż w centrum miasta znajduje się wiele knajpek, które oferują pyszne i obfite posiłki w niskich cenach. Tradycyjna kuchnia polska i regionalna smakuje najlepiej podczas podróżowania.

Częstochowa to bardzo atrakcyjne miejsce, dlatego też warto go odwiedzić nie tylko ze względu na Jasną Górę. Chociaż zwiedzenie sanktuarium jest wręcz obowiązkiem każdego turysty. Zwiedzanie tego miasta jest ciekawym doświadczeniem. Dojazd do Częstochowy także może być przyjemny dzięki skorzystaniu z naszej oferty. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi opcjami.