Budapeszt – Co warto zobaczyć?

Wybierając się na wycieczkę do Budapesztu warto wiedzieć co ciekawego czeka Państwa na miejscu. Jako stolica Węgier miasto to ma bardzo wiele do zaoferowania. Zarówno starsze osoby, rodziny z dziećmi jak i grupa młodych przyjaciół znajdą tutaj coś dla siebie. Przede wszystkim warto przyjrzeć się obiektom architektonicznym. Z pewnością wielu ludziom znany chociażby z pocztówek czy telewizji jest Most Łańcuchowy wiszący nad Dunajem. Łączy on starą część miasta czyli Budę oraz nowoczesny Peszt. W obu dzielnicach znajduje się naprawdę wiele atrakcji. Po stronie Pesztu stoi monumentalny i niesamowity Parlament, którego trudno nie zauważyć. Jeśli kogoś interesują zabytki to koniecznie musi odwiedzić Zamek Królewski, który znajduje się przy brzegu Dunaju. Bajkowy wygląd posiada Baszta Rybacka zlokalizowana po tej samej stronie rzeki. Z pewnością warto ją odwiedzić, gdyż posiada naprawdę niesamowity wygląd. W ostatnim czasie popularne stały się krótkie wypady zagraniczne.

Budapeszt – co zwiedzić w 1 dzień?

Po pierwsze należy zaopatrzyć się w wygodne buty, które pozwolą spacerować i zwiedzać. Doskonałym pomysłem jest także zakupienie biletu na komunikację miejską w tym metro co pozwoli sprawnie i szybko przemieszczać się, a tym samym zobaczyć o wiele więcej w krótszym czasie. Z pewnością należy zobaczyć Basztę Rybacką, Zamek Królewski, a następnie udać się na drugą stronę przechodząc przez jeden z wielu mostów łączących Budę i Peszt. Następnie koniecznie trzeba przyjrzeć się Parlamentowi, ale także można przejść się deptakiem Vetci, przy którym zlokalizowane są restauracje i sklepy.

Ciężko w ciągu jednego dnia zobaczyć wszystkie atrakcje turystyczne Budapesztu jednak można zwiedzić naprawdę wiele. Gdy szukacie Państwo odpoczynku warto udać się na Wyspę Małgorzaty znajdującą się na Dunaju. Wieczorem, po zachodzie słońca warto wspiąć się na Wzgórze Gellerta, w którego rozpościera się przepiękna panorama na rozświetlone miasto.

Budapeszt stanowi bardzo ciekawy cel podróżniczy, gdyż położony jest w niedalekiej odległości od Polski. Można zatem pozwolić sobie na wypad weekendowy dzięki czemu nie będziecie Państwo musieli brać wolnych dni w pracy. Warto odwiedzić ten niesamowity kraj pełen niespodzianek i atrakcji.